אנשים המעוניינים להשיג חיוך זוהר יותר ולהבהיר את גוון שיניהם בעלות נמוכה יחסית יכולים לעשות זאת באמצעות הלבנה. הלבנת שיניים בחדרה הינה למעשה הבהרת שיניים שכן צבע השיניים אינו מולבן אלא מובהר.

יחד עם זאת, הלבנה היא תהליך אינדיבידואלי בו אנו יודעים מהי נקודת ההתחלה אך לא יכולים לדעת מה תהיה התוצאה הסופית כלומר, לאיזו רמת הלבנה נגיע ובכל זאת, ברוב המכריע של המקרים ישנו שיפור ניכר בגוון השן.

במקביל, מומלץ לטפל במוקדי עששת ולעבור טיפול אצל השיננית בטרם ההלבנה כדי להסיר כתמים ולהביא לשיפור במצב השיניים עוד לפני תחילת הלבנת השיניים עצמה.

גורמים המשפיעים על גוון השן:

עובי האמייל והדנטין
גיל
מזון ושתייה
עישון
תרופות טטרציקלין

6b

אחרי הטיפול

6b

לפני הטיפול

צביעת השן נחלקת לשני סוגים:

צביעה פנימית – תורשה, צהבת, טיפולי שורש ותרופות.
צביעה חיצונית – עישון, מזון ושתייה.

הלבנת שיניים בחדרה חיצונית (במרפאה או בערכה בייתית) באמצעות חומר מלבין בריכוז של 10%-35% עשויה לסייע רק במקרים של צביעה חיצונית כך שבאמצעות תהליך כימי המחמצן ומפרק את החומר המכתים האור החוזר אלינו מהשיניים נתפש כלבן יותר.

שיטות להלבנת שיניים חיצונית:

במרפאה – הלבנה באמצעות לייזר או אור  (נורת פלזמה/נורת הלוגן) במשך טיפול אחד בלבד במהלכו האור משפעל את החומר המלבין (בריכוז גבוה של 35%)במהירות רבה יותר מאשר בהלבנה בייתית.

 

שים לב – כעבור 4 חודשים יש לשמר את התוצאה תוך שימוש בסט הלבנה בייתי.

בערכה בייתית – . שימוש בערכת הלבנה וסד שקוף במשך תקופת זמן ובתדירות שייקבעו ע"י הרופא המטפל.
בשני המקרים אגב יש להדגיש כי ההלבנה משפיעה רק על חומר השן הטבעי כך שכתרים וסתימות קיימים לא יושפעו מהתהליך וצבעם לא ישתנה בעקבותיו.

מתי יש להימנע?

לנשים בהיריון/מניקות, אנשים בעלי שיניים רגישות, אנשים בעלי רגישות למי חמצן, ואנשים הסובלים מחוסר בשכבת אמייל וממוך קרוב לאמייל לא מומלץ לבצע הלבנה.

טיפול בלייזר

 

וכמובן, יש שעושים זאת אחרת:

 

    

   

לקביעת תור או פגישה התקשרו 3909* או השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם האפשרי