בשיניים יכולות להיווצר בעיות ופגיעות רבות המצריכות טיפולים מסוגים שונים. לכל טיפול, ישנו טיפול מתאים הדורש מקצועיות ומומחיות מסוימת.
כירורגיית השן עוסקת בטיפול וביצוע ניתוחים פולשניים ומסובכים בהרדמה מקומית או כללית באזור ובתחום הכולל של חלל הפה כגון קיבוע וסידור שיניים, הרמת סינוס, השתלות וטיפול בשברי שיניים, טיפול במחלות מפרקי הלסת, טיפול במחלות בלוטת הרוק ועוד טיפולים רבים נוספים.

מהן הסיבות שיכולות להזיק ולפגוע בשן ומצריכות טיפול כירורגי?

קיימות סיבות רבות המזיקות לשן , חלקן מולדות וחלקן לא.
הסיבות המולדות הן פחות נפוצות והן מופיעות כבר בלידת העובר. אצל העובר יכולים להיווצר מומים ובעיות בחלל הפה – במבנהו, בתפקודו ועוד וכירורגיית שן תפקידה לתקן את המומים הללו.
הסיבות הנרכשות במהלך השנים הן נפוצות ורבות יותר. כל פגיעה פיזית הנובעת מהתקוטטות בגיל צעיר או מבוגר, חבלות מתאונות דרכים או אפילו פציעה מנפילה או מכה באזור הפה  אשר יכולה לשנות את מבנה הפה, לשבור שיניים, ולגרום למחלות ובעיות במפרקי הלסת ובעצמות הפנים.
טיפולי כירורגיית שן נועדו לתקן את נזקים אלו ולהחזיר את מערכות הפה לתפקודן הטבעי והחיוני.

סוגי טיפולים בתחום כירורגיית שן

קיימים סוגי טיפולים כירורגיים רבים באזור הפה, הלסת והשיניים.
עקירה כירורגית היא טיפול נפוץ והיא נחוצה במקרים של עקירות מורכבות כאשר חלה חובה על סילוק השן ממקומה. בטיפול זה נעשה חתך משמעותי בחניכיים ויש לבצע תפירה. לאחר הטיפול ישנן תופעות לוואי כגון נפיחות, כאבים בזמן פעילות הפה ועוד.
טיפול נוסף שדורש כירורגיית שן הוא ניתוח אורתודנטי : כששיניים כלואות לא מתבקעות מסיבה מסוימת מבוצעת חשיפה כירורגית של השיניים הכלואות, כלומר חתך במקום הבעייתי, משיכת השן וסידורה במקומה בקשת השיניים.
ישנם טיפולים בכירורגיית השן רבים נוספים והם חיוניים מאוד לתיקון בעיות ופגעים במערכת הפה.

כירורגיית שן של ד"ר תאופיק דראג'מה

המרכז כולל צוות רופאים מוסמך ומקצועי אשר מתמחה בכלל תחומי רפואת השיניים.
המרכז של ד"ר דראג'מה גאה בניסיון רב השנים של למעלה חמש עשרה שנים בתחום ההשתלות, שיקום הפה, אסתטיקה וכמובן כירורגיה בכלל וכירורגיית השן בפרט.

לקביעת תור או פגישה התקשרו 3909* או השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם האפשרי