עקירת שיניים היא טיפול כירורגי אשר מטרתה העיקרית היא להוציא ולסלק את השן או השיניים הפגועות מחלל הפה שאינן ניתנות לשיקום או שימור.
סיבות רבות יכולות לגרום לפגיעה בשן המצריכה עקירה.

מהן הסיבות העיקריות לעקירת שיניים?

ישנן סיבות רבות לעקירה:

הסיבה העיקרית והנפוצה ביותר היא עששת השיניים.
עששת היא מחלת שיניים שגורמת לריקבון ומוות השן, הנגרמת מפעילות חיידקים וממחסור כבד בוויטמינים ומינרלים חיוניים לשן. הזנחת השיניים ואי שימוש בתכשירים טבעיים וכימיים לניקיון הפה כמו מסטיקים לחניכיים, מי פה ומשחת שיניים עלולים לגרום לאי סילוק החיידקים מהפה ולהצטברותם, ובכך למחלת העששת.
כאשר השן חולה בעששת מצטבר בה ריקבון ולאט לאט מורידה מתפקודה והדבר גורם לכאב עז. לכן יש לעקור אותה כיוון שלרוב לא ניתן לשקם שן רקובה.
סיבה נוספת הנפוצה בקרב מבוגרים היא מחלות חניכיים הגורמות לאי תפקוד השן וכאבים עזים.
עוד סיבה לעקירה היא שיני הבינה: שיניים אלו יכולות להפריע לפעילות התקינה של הפה ועלולות להפריע לטיפולים ולהתפתחות הפה בעתיד ולכן עקירתם מונעת שיבושים וסיבוכים בטיפולי שיניים רלוונטיים בעתיד.

תהליך עקירת שיניים והשלכות

תהליך עקירת שיניים הוא בין הפשוטים מטיפולי השיניים: העקירה מתבצעת בד"כ בהרדמה מקומית של האזור, ללא הכנות מוקדמות וללא עיכובים. אך לעקירה יכולים להיות השלכות רבות: ראשית העקירה יכולה לגרור אחריה כאב חזק מאוד במקום הרגיש אך זו תופעה נפוצה ולא מסוכנת. ישנן השלכות מסוכנות יותר לעקירת שיניים כגון דלקת או זיהום משני – תופעות אלו מסוכנות ועלולות לגרור אחריהן מחלות וכאבים רבים יותר. תפקידו של רופא מומחה ומקצועי לדאוג שהעקירה לא תגרור אחריה זיהומים ודלקות.

מרכז ההשתלות ורפואת השיניים של ד"ר תאופיק דראג'מה

המרכז להשתלות ולרפואת השיניים הכללית של ד"ר תאופיק דראג'מה ,למעלה מ- 15 שנות ניסיון בתחום רפואת השיניים הכללית, הכירורגית, האסתטית. הצוות מתמחה בכלל טיפולי השיניים, ובין היתר מתמחה גם בתחום עקירת שיניים.
צוות הרופאים מקצועי ואדיב הנותן יחס אישי לכל מטופל ומטופל ומבצע מעקב צמוד לכל אורך הטיפול על מנת לספק את התוצאות הטובות ביותר למטופלים.

המרכז עשיר במכשור ובטכנולוגיה מתקדמת ובטיפולים ברמה הגבוהה ביותר .

השתלת שיניים

לקביעת תור או פגישה התקשרו 3909* או השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם האפשרי